Choroby, príznaky a liečba

Detoxikácia organizmu - Očista tela | AUDIO
03.02.2010

Detoxikácia organizmu - Očista tela | AUDIO

Aj keď sa často snažíme jesť a piť zdravo, niekedy zhrešíme nezdravými pochúťkami. Telu tiež škodia pridané látky v potravinách alebo nadmerná konzumácia alkoholu. Po určitom čase takéhoto zanášania organizmu toxínmi, môžeme pociťovať únavu, čo značí znížená imunita nášho tela, bolesti hlavy, kĺbov, chrbtice či problémy s trávením, zhoršenie pleti, vlasov, vznik alergií, ale aj problémy s psychikou... Preto je nutné telo nejakým spôsobom detoxikovať, zbaviť ho škodlivých látok v ňom uložených. Je samozrejme viac metód, ako očistu tela prevádzať.

Alergia a ekzém
11.01.2010

Alergia a ekzém

Ekzém a alergia je problém, s ktorým sa stretáva prevažná väčšina z nás. Skoro v každej rodine sa nájde člen, ktorého trápia alergia alebo ekzém.
Nemusí to byť iba alergia na peľ, prach, roztoče, časté je alergia na niektoré druhy potravín, kozmetické prípravky, čistiace prostriedky, bižutériu, chlórovanú vodu v bazéne, dokonca na chlad.

To, či sa u osoby rozvinie alergia, kožné problémy, kĺbové problémy alebo problémy orgánov veľmi závisí na vnútornom prostredí postihnutého človeka alergiou.

Problémy so zrakom
30.08.2009

Problémy so zrakom

Zrak sa vekom vyvíja a mení. Pri narodení má dieťa vyvinutý skôr svetlocit, samotné videnie sa zlepšuje v nasledujúcich mesiacoch a ideálny stav dosahuje v piatich rokoch dieťaťa.

Akné
30.07.2009

Akné

Akné je chronické zápalové ochorenie mazových žliaz spojené s hromadením mazu. Najčastejšie sa začína prejavovať v období puberty, pretože vtedy nastáva prudké zvýšenie tvorby pohlavných hormónov a to má za následok zvýšenú tvorbu kožného mazu. Najčastejšie sa akné vyskytuje na miestach kde je najviac mazových žliaz a to: na tvári, chrbte a hrudníku. Stagnácia sekrétu mazových žliaz má za následok ich poškodenie a vznik hlbokého zápalu, ktorého výsledkom je jazvenie. Stav zhoršuje aj prítomnosť roztočov, kvasiniek a baktérií. Pokožka s akné obsahuje vyššiu aktivitu 5-alfa-reduktázy ktorý mení testosterón na silnejší androgén - dihydrotestosterón.