Choroby, príznaky a liečba

Ako posilniť imunitu & Regenerácia po prekonaní vírusových ochorení
27.10.2022

Ako posilniť imunitu & Regenerácia po prekonaní vírusových ochorení

Máme tu jesenné obdobie, vietor, hmly, dážď a menej slniečka. To je živná pôda pre šírenie chrípky a rôznych prechladnutí. Ak je náš organizmus oslabený, všadeprítomné vírusy a baktérie to majú ľahké. Preto je asi najdôležitejšie v tomto období venovať zvýšenú pozornosť posilneniu imunitného systému. Aj nevinná nádcha, ľudovo soplík, nás môže vyradiť na určitú dobu a môže prejsť do komplikovanejších foriem prechladnutia.

Detoxikácia organizmu - Očista tela | AUDIO
03.02.2010

Detoxikácia organizmu - Očista tela | AUDIO

Aj keď sa často snažíme jesť a piť zdravo, niekedy zhrešíme nezdravými pochúťkami. Telu tiež škodia pridané látky v potravinách alebo nadmerná konzumácia alkoholu. Po určitom čase takéhoto zanášania organizmu toxínmi, môžeme pociťovať únavu, čo značí znížená imunita nášho tela, bolesti hlavy, kĺbov, chrbtice či problémy s trávením, zhoršenie pleti, vlasov, vznik alergií, ale aj problémy s psychikou... Preto je nutné telo nejakým spôsobom detoxikovať, zbaviť ho škodlivých látok v ňom uložených. Je samozrejme viac metód, ako očistu tela prevádzať.

Alergia a ekzém
11.01.2010

Alergia a ekzém

Ekzém a alergia je problém, s ktorým sa stretáva prevažná väčšina z nás. Skoro v každej rodine sa nájde člen, ktorého trápia alergia alebo ekzém.
Nemusí to byť iba alergia na peľ, prach, roztoče, časté je alergia na niektoré druhy potravín, kozmetické prípravky, čistiace prostriedky, bižutériu, chlórovanú vodu v bazéne, dokonca na chlad.

To, či sa u osoby rozvinie alergia, kožné problémy, kĺbové problémy alebo problémy orgánov veľmi závisí na vnútornom prostredí postihnutého človeka alergiou.

Problémy so zrakom
30.08.2009

Problémy so zrakom

Zrak sa vekom vyvíja a mení. Pri narodení má dieťa vyvinutý skôr svetlocit, samotné videnie sa zlepšuje v nasledujúcich mesiacoch a ideálny stav dosahuje v piatich rokoch dieťaťa.