O nás

„Ten, kto má prečo žiť, dokáže žiť za každých okolností“.
F. Nietzsche

Celé sa to začalo pred viac ako pätnástimi rokmi. Skončila som prácu vo finančníctve a dostala som ponuku obchodného zástupcu firmy NADĚJE pre Slovensko. Problematika mi nebola cudzia, nakoľko od mladosti som sa zaujímala o farmáciu, dokonca som ju pôvodne chcela aj študovať. Zaujímala som sa o všetky možnosti zlepšiť si a udržať svoje zdravie. Viedli ma k tomu aj moji rodičia, ktorí sa dožili obaja deväťdesiatky.

Pri starostlivosti o vlastné zdravie som si často kládla nasledujúcu otázku: Kto zaň nesie zodpovednosť? Kto každý deň rozhoduje o mojom telesnom a duševnom zdraví? Odpoveď samozrejme znie: JA! Určite nie je ľahké robiť na zachovanie svojho zdravia všetko, čo je potrebné. Navyše do očí bijúce pozitívne výsledky na sebe dlhší čas neuvidíme. Určite je výborné predchádzať infarktom, cukrovke a iným chorobám, no v živote ide o viac - je dôležité žiť kvalitne.

OZ Centrum zdravia VITALITA

 

Zo života máme najviac vtedy, keď sme zdraví, v dobrej kondícii a plní energie. Dokázať to nie je až také ťažké, ako na prvý pohľad vyzerá. Napriek svojej zložitosti ľudské telo vyžaduje iba trochu mimoriadnej starostlivosti. Kľúčom k pocitu dobrého zdravia je prevziať zodpovednosť za to, čo každý deň robíme - do akej miery sa hýbeme, čo jedávame, ako vieme prekonať stres. Na tejto ceste sa javí Gemmoterapia ako prírodná forma, doplňujúca našu dennú dávku cenných látok, nepostrádateľných pre pevné zdravie, ako najdostupnejšia a najjednoduchšia. Ide o silné koncentráty, vyrobené z liečivých bylín aj drevín, macerované v alkohole. Užívajú sa po kvapkách, riedené vo vode.

Gemmoterapii som sa okamžite doslova „upísala“

prvé stretnutie s Mgr. Jarmilou PodhornouNávštevou firmy NADĚJE v mieste jej pôsobenia a hlavne spoznaním pani magistry Podhornej som sa Gemmoterapii okamžite doslova „upísala“.

Za obdobie viac ako 13 rokov som sa stala už uznávanou odborníčkou v propagácii extraktov z bylín ako aj použitia tinktúr z púčikov. Rovnako rada sa venujem poradenstvu, liečbe a sledovaniu výsledkov, ktoré pomocou týchto šetrných a nesmierne účinných prostriedkov  dosahujeme.

Svoje pôsobenie v tomto smere rozvíjam, hlavne prácou na sebe. Doplnila som do denného rozvrhu dňa pravidelný pohyb, veľa slniečka a čerstvého vzduchu a príjem zdravej vody v potrebnom množstve. Myšlienky zdravého životného štýlu presadzujem aj v rámci pôsobnosti občianskeho združenia, ktoré sme založili ako formu pomoci iným ľuďom aj sociálne slabším pri zabezpečení potrebných „barličiek zdravia“. Nazvali sme ho príznačne „OZ Centrum zdravia VITALITA“ a pôsobíme už tretí rok v regióne Nitra.

zrenie macerátovTeší ma pomáhať ľuďom, pretože tým pomáham aj sama sebe. Nie je nad úprimný stisk ruky od klienta, ktorý odo mňa odchádza s pocitom pochopenia, podpory a radosti z budúcnosti. Stále je nás viac tých, ktorí sme pochopili, že cesta za zdravím nevedie do lekárne, ale na slniečko, do prírody, na športoviská, do príjemnej a harmonickej spoločnosti. Teším sa na ďalšie stretnutia s Vami, milí priatelia. Budeme sa rozprávať o účinkoch jednotlivých druhov macerátov, aj o kúrach a diagnózach, aj o zdravej vode a čistom vzduchu ako dôležitých zložkách nášho zdravého života.

S úctou Vaša
Eva Karabinošová
a team Evawellness


Hotové výrobky na sklade

hotové výrobky

Prečo wellness a zdravý životný štýl?

Volám sa Eva Karabinošová. Narodila som sa 19.4.1953 v Kremnici ako najmladšia z troch dcér. Pochádzam z učiteľskej rodiny. Prežila som krásne detstvo plné lásky. Rodičia ma od malička viedli k samostatnosti a usilovnosti. Naučili ma tiež vždy a za každých okolností spoliehať sa hlavne na seba. Som rozvedená a mám tri deti. Prežila som veľa pekného, inšpirujúceho, ale aj ťažkého. Dlhé roky som pracovala v peňažníctve. Všetko, čo som kedy v živote robila, som vždy robila s láskou.

Pozitívny postoj k životu, k ľuďom a k práci, to je to, čo mi dalo silu vo veku 52 rokov radikálne zmeniť svoju profesijnú orientáciu a dať sa cestou propagácie zdravého života vo svojom komplexnom pohľade. Sama na sebe som si uvedomila význam pravidelného cvičenia, pretože bez pohybu nemôže byť človek zdravý. Pohyb a pozitívne myslenie človeku robí radosť, dáva mu pocit šťastia a šťastný človek je ľúbený. Keď je v srdci láska, harmónia a viera v úspech, tak z človeka vyžaruje energia a pôvab. Je to najkrajšia a pritom najjednoduchšia cesta, ako si urobiť život krásny a dlhý.

Wellness životný štýl je cesta, ako skúsiť nemožné, aby sme dosiahli možné. Vytvorte si obrazne takú budúcnosť, aby Vás napĺňala, pretože zvyšok svojho života strávite v nej.