SV21 Koloben - trávenie a vylučovanie

Jedinečná bylinná zmes na podporu črevnej funkcie. Ibiš lekársky podporuje trávenie, pomáha udržiavať normálnu črevnú činnosť. Orech vlašský a ľan prispievajú k pravidelnej činnosti črevného traktu. Fenikel pomáha udržiavať normálnu funkciu tráviacej sústavy, spolu s kukuricou podporuje trávenie a vylučovanie. Neoddeliteľnou súčasťou receptúry sú púčiky brusnice a duba.

Výrobca:
NADĚJE
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
SV21
8,30 € s DPH 6,92 € bez DPH
+ -
Novinka

SV21 Koloben - trávenie a vylučovanie

Jedinečná bylinná zmes na podporu črevnej funkcie. Ibiš lekársky podporuje trávenie, pomáha udržiavať normálnu črevnú činnosť. Orech vlašský a ľan prispievajú k pravidelnej činnosti črevného traktu. Fenikel pomáha udržiavať normálnu funkciu tráviacej sústavy, spolu s kukuricou podporuje trávenie a vylučovanie. Neoddeliteľnou súčasťou receptúry sú púčiky brusnice a duba.

Zaujímavosti o použitých bylinkách

Orech vlašský

Je to jednodomý mohutný strom, ktorý sa pestuje hlavne pre svoje plody - orechy, ktoré sú nutrične veľmi hodnotnou potravinou najmä pre obsah nenasýtených mastných kyselín. Používajú sa aj listy a hlavne púčiky, ktoré obsahujú široké spektrum účinných látok, predovšetkým juglón, flavonoidy, triesloviny, silice, karotenoidy a vitamín C a ktoré sa vo forme tinktúr používajú na rôzne podporné účely. Orech sa dostal do našich končín v dobe rímskeho impéria. Rimania ho zasvätili bohu Jupiterovi, v Grécku sa vlašské orechy zaliate medom podávali ako dezert a novomanželia ich dostávali darom pre šťastie. Orech pomáha udržiavať normálnu hladinu a rovnováhu tukov a cholesterolu v krvi. Posilňuje odolnosť organizmu pri nepriaznivých okolitých podmienkach, prispieva k udržiavaniu pravidelnej funkcie črevného traktu.

Ľan siaty

Ľan je letnička dorastajúca asi ¾ m, pestovaná ako kultúrna rastlina. Pre stonku rastliny spracovávanú na tkaninu a pre olej zo semien človek ľan využíva už tisíce rokov, najstaršie nálezy svedčiace o používaní ľanu z oblasti Gruzínska sú staré až 30 tisíc rokov. Pre podporné účinky na ľudský organizmus sa využíva aj naklíčené semeno a klíčky. Semeno obsahuje až 40% oleja, 25% bielkovín, 10% slizov, ďalej vlákninu, glykozidy, steroly a triterpény. Ľanový olej s unikátnym zastúpením mastných kyselín obsahuje hlavne nenasýtenú mastnú kyseliny linolovú, alfa-linolénovú a olejovú. Popri ľanových semienkach sú veľmi oceňované aj priaznivé účinky púčikov, najmä na ženský organizmus.

Fenikel

Táto modrozelená trvalka pochádza zo Stredozemia, dnes sa v rôznych odrodách pestuje po celom svete. Jeho história má korene už v starovekej gréckej a rímskej dobe. Latinské slovo „foeniculum“ alebo „malé seno“ najpravdepodobnejšie označuje živicové listy fenikla. Ľudia konzumovali fenikel už pred 2000 rokmi, v tom čase bola však stonka populárnejšia ako plod. Rímski pekári kládli pred pečením listy feniklu pod chlieb kvôli obľúbenej chuti. Rímski bojovníci jedli fenikel, aby dodal odvahu, a nosili vence z jeho listov. Lekár Galen v 2. storočí, vyhlásil fenikel za jedno zo štyroch „otepľovacích“ semien. Pre plod feniklu je typický éterický olej, bohatá zmes terpénov ako anethol, fenchon, estragol, pinén či limonén, z ďalších zložiek sú významné flavonoidy. Fenikel pôsobí priaznivo na dýchací systém, podporuje sekréciu hlienov. Uľahčuje trávenie, harmonizuje tráviaci trakt, navodzuje chuť do jedla, napomáha normálnemu vylučovaniu.

Kukurica siata
Kukurica siata je mohutná jednoročná rastlina dorastajúca do výšky až 2 m, ktorá sa pestuje ako kultúrna plodina. Pre potravinársky priemysel a ako krmivo sa používa semeno – zrno, na podporné účely sú využívané aj ďalšie časti rastliny. Sú to jednak kvetné čnelky a tiež naklíčené semená, ktoré slúžia ako surovina na výrobu tinktúr s blahodarnými účinkami na ľudský organizmus. Biologicky účinnými látkami kukurice sú predovšetkým saponíny, draslík, alkaloidy, triesloviny a živica.

Brusnica obyčajná
Je to malý poloker, ktorý sa nachádza na rozrušených, často rašelinových pôdach. Patria k veľmi často používaným rastlinám nielen kvôli chutným plodom, ale aj pre cenné podporné účinky listov a vôbec najviac biologicky aktívnych látok obsahujú púčiky. Je to rastlina určená hlavne pre ženy, je vhodná aj v geriatrii. Obsahovými látkami sú arbutín, flavonoidy, triesloviny a ďalšie organické kyseliny.

Dub letný
Dub letný je statný strom s charakteristickými plodmi - žaluďmi. Jeho výskyt je bežný od nížin až do podhoria. Dub je v mnohých kultúrach posvätným stromom, je považovaný za kráľa lesa, symbol sily a tvrdosti a má bohatú historickú i kultúrnu minulosť. Pre svoj majestátny vzrast a úctyhodný vek je dub u niektorých národov dodnes symbolom štátnosti. Pre svoje pozitívne účinky na ľudský organizmus bola oddávna využívaná najmä jeho kôra z mladých vetiev, ktorá je bohatá na triesloviny, katechíny, horčiny, flavónové glykozidy a iné cenné látky. V novšej dobe sa pre svoje obsahové látky vysoko hodnotia púčiky, z ktorých sa vyrába účinná tinktúra. Dub pôsobí blahodárne na krk, zvlhčuje sliznice v ústnej dutine a v krku. Pomáha zlepšovať kvalitu a vzhľad pokožky.


Dávkovanie: Po pretrepaní užívať 40 kvapiek 3x za deň.

Obsah: 50 ml
Alergény: nie
Upozornenia: neprekračujte odporúčanú dennú dávku, nie je určené pre deti, tehotné a dojčiace ženy, nie je náhrada rozmanitej stravy, skladujte mimo dosahu malých detí, skladujte pri teplote do 28°C.
Dátum spotreby: je uvedený na obale

Pokiaľ problémy naďalej pretrvávajú, vytvoríme Vašu osobnú kúru obmenou jednotlivých zložiek na základe osobnej, telefonickej alebo písomnej konzultácie.


Ak sa chcete o bylinke či púčiku dozvedieť viac, môže vám ako zdroj informácií poslúžiť "herbár liečivých bylín", kde sa dozviete všetko o pôsobení na ľudský organizmus

Pre lepšiu orientáciu medzi slovenskými, českým a latinskými názvami rastlín si môžete stiahnuť aj register názvov rastlín, ktorý vo formáte PDF nájdete tu... a v tabuľkovom formáte EXCEL nájdete tu...

Parametre

obsah50 ml

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma keď cena klesne pod

Máte problém? Potrebujete poradiť?

Kontakt - gemmoterapia - choroby a ich liečba * Viete čo vás trápi ale neviete si vybrať produkt, ktorý by bol presne určený na váš problém? Správne zvolená kombinácia vybraných produktov pomôže lepšie vyriešiť váš problém.

* Ak máte ťažkosti ale neviete aký problém presne udať, poskytujeme vám odborné poradenstvo v oblasti gemmoterapie. Pri ktorom prekonzultujeme váš zdravotný stav a zistíme presnú príčinu vášho problému.

  • V našom obchode nájdete množstvo produktov na rôzne problémy alebo choroby. Produkty sa kombinujú rôznymi spôsobmi. Pri každom produkte máte napísané na aký problém produkt môžete použiť. Ak si samozrejme nie ste istí poradíme vám ako na to...
 

Kontaktujte nás na - Gemmoterapia a liečba chorôb

telefonicky +421 918 175 735 alebo mailom na info@evawellness.sk

Poradíme vám ako správne kombinovať tinktúry, používať maste, špeciálne kúry alebo ako vám môžu pomôcť ostatné produkty z našej ponuky. Ako fungujú ZEPTER produkty a ako vám môžu pomôcť pri vašom probléme.