O8 Sprchový olej

Hydratácia a regenerácia pokožky

Výrobca:
NADĚJE
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
o8
11,20 € s DPH 9,33 € bez DPH
Novinka

O8 Sprchový olej

Použitie: Hydratácia a regenerácia pokožky.

Sprchový olej zanecháva pokožku jemnú a hydratovanú. Vďaka prírodným olejom ako je mandlový olej, nechtíkový olejový extrakt a olej z pšeničných klíčkov, bude pokožka jemná, vláčna a regenerovaná.

Veľkým problémom 21. storočia sú alergie, ktoré sa prejavujú okrem iného aj precitlivenou pokožkou. Vypočuli sme priania našich zákazníkov a vytvorili voňavý sprchový olej, ktorý nevysušuje a nedráždi pokožku. Naopak, po kúpeli či sprche zanechá pokožku vláčnu. Dúfame, že si náš sprchový olej zamilujete rovnako ako my, pre jeho skvelé umývacie a hydratačné schopnosti.

Zaujímavosti o použitých bylinách

Nechtík lekársky
Nechtík je pôvodom domácou rastlinou na juhu Európy a vo Východnej Ázii. Ľudia ho používajú už po celé stáročia, počiatky jeho využitia na podporné účely siahajú až do doby antického Grécka. Z rastliny sa používa kvet, na prípravu tinktúr potom nerozvitý kvet – púčik. Kvety i celá rastlina obsahuje množstvo účinných látok ako karotenoidy, silice, triterpénové saponíny, flavonoidové glykozidy, horčinu calenden, vitamín C, sliz, flavonoidy a ďalšie.

V minulých rokoch bolo vykonaných niekoľko vedeckých štúdií, ktoré sa snažili zistiť ďalšie možnosti použitia na revitalizáciu ľudského organizmu. Podľa súčasných poznatkov nechtík vyniká prečisťujúcimi účinkami, podporuje revitalizáciu kože a slizníc. Blahodárne pôsobí na podráždené dýchacie cesty, podporuje funkciu pečene a tenkého čreva. Uľahčuje prekonávanie stresu a vyčerpania, odďaľuje nástup prejavov pokračujúceho veku.

Pšeničné klíčky
Pšenica obyčajná, latinsky Tritium sativum, bola pravdepodobne pôvodne vyšľachtená z divokých tráv v Eufratskej panve, a to pred viac ako 6000 rokmi. Dôkazy jej pestovania sa objavujú v Európe, Egypte aj v Číne. Dnes sa pšenica pestuje hojne po celom svete. Z pšeničného zrnka tvorí klíčok iba asi 2,5 % hmotnosti, avšak obsahuje až 25 % proteínov, vitamínov a minerálov a je v ňom asi 10 % oleja. V oleji nájdeme vitamíny A, B a vysoké množstvo vitamínu E. A tiež asi 2% lecitínu. Vďaka tomu je skvelým olejom proti predčasnému starnutiu pleti.

Olej z pšeničných klíčkov regeneruje suchú a zrelú pleť. Pre svoju silnú vôňu, vnímanú skôr ako nevhodnú, sa nehodí samostatne. Lepšie je iba ako obohatenie napríklad masážnych olejových základov alebo kozmetiky. Pomáha na stvrdnutú kožu na zmäkčenie, či ako obklad na vyživenie pleti. Často sa používa do výživných aj hydratačných krémov a mliek pre pleť aj celé telo obzvlášť pre zrelý vek. Obsah antioxidantov sa využíva v hojivých géloch či krémoch na poškodenú pokožku. Má priaznivý pomer nenasýtených mastných kyselín a vysoký obsah vitamínu E, je vhodný na pokožku proti jej predčasnému starnutiu.

Výroba oleja
Tento sprchový olej je vyrábaný v malej rodinnej firme Naděje Byliny v Brodku u Konice. Rovnako ako ostatné bylinné a rastlinné produkty, ktoré je možné kúpiť pod značkou NADĚJE. Pri výrobe je kladený dôraz na kvalitu a maximálne využitie blahodarných účinkov rastlinných častí na ľudský organizmus. Všetky produkty sú z rastlín a stromov, ktoré rastú na vlastných záhradách spoločnosti NADĚJE.


Spôsob použitia: Nanášať na navlhčenú pokožku a nechať pôsobiť 10 minút. Potom osprchovať.

 

Obsah: 250 ml

Pred použitím pretrepte.

Dátum výroby a spotrebujte do: je uvedené na obale

Pokiaľ problémy naďalej pretrvávajú, vytvoríme Vašu osobnú kúru obmenou jednotlivých zložiek na základe osobnej, telefonickej alebo písomnej konzultácie.
Ak sa chcete o bylinke či púčiku dozvedieť viac, môže vám ako zdroj informácií poslúžiť "herbár liečivých bylín", kde sa dozviete všetko o pôsobení na ľudský organizmus

Pre lepšiu orientáciu medzi slovenskými, českým a latinskými názvami rastlín si môžete stiahnuť aj register názvov rastlín, ktorý vo formáte PDF nájdete tu... a v tabuľkovom formáte EXCEL nájdete tu...

Parametre

obsah250 ml

Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma keď cena klesne pod

Máte problém? Potrebujete poradiť?

Kontakt - gemmoterapia - choroby a ich liečba * Viete čo vás trápi ale neviete si vybrať produkt, ktorý by bol presne určený na váš problém? Správne zvolená kombinácia vybraných produktov pomôže lepšie vyriešiť váš problém.

* Ak máte ťažkosti ale neviete aký problém presne udať, poskytujeme vám odborné poradenstvo v oblasti gemmoterapie. Pri ktorom prekonzultujeme váš zdravotný stav a zistíme presnú príčinu vášho problému.

  • V našom obchode nájdete množstvo produktov na rôzne problémy alebo choroby. Produkty sa kombinujú rôznymi spôsobmi. Pri každom produkte máte napísané na aký problém produkt môžete použiť. Ak si samozrejme nie ste istí poradíme vám ako na to...
 

Kontaktujte nás na - Gemmoterapia a liečba chorôb

telefonicky +421 918 175 735 alebo mailom na info@evawellness.sk

Poradíme vám ako správne kombinovať tinktúry, používať maste, špeciálne kúry alebo ako vám môžu pomôcť ostatné produkty z našej ponuky. Ako fungujú ZEPTER produkty a ako vám môžu pomôcť pri vašom probléme.