Čistička vzduchu Zepter Therapy AIR® ION

Čistička interiérového ovzdušia zachytávanie prachových častíc, vírusov a spóry plesní čo sa môžu vyskytovať v ovzduší. COVID 19 certifikát

Výrobca:
ZEPTER
Dostupnosť:
Na sklade
Obj. čislo:
pwc-570
612,50 € s DPH 510,42 € bez DPH
+ -

Čistička vzduchu Zepter Therapy AIR® ION

Čistička interiérového ovzdušia Therapy Air iOn je sofistikovaný a vysoko účinný systém čistenia a ionizácie vzduchu, ktorý je tvorený 5 výkonnými filtrami pre odstránenie 99,99% častíc vo vzduchu, a to aj baktérií, vírusov a toxických látok. Čistička získala mnoho ocenení a certifikátov, okrem iných aj ako najlepšia high-end čistička vzduchu na trhu (Nemecko 2016 a 2020) nezávislou skúškou. Čistička vzduchu spĺňa požiadavky certifikačnej značky gui-lab, ktorá certifikátom z 2.4.2020 potvrdzuje vysoký výkon použitých stupňov filtrácie pri odstraňvoaní najmenších čiastočiek jemného prachu, baktérií, plesní a vírusov. V rámci posledného uvedeného sú odstraňované predovšetkým tie, ktoré prenášajú tzv. kvapôčkovú infekciu, napríklad SARS-CoV-2.

Najnovšia životodarná inovácia

Ionoterapia je vedecky dokázaná terapia a jej účinky sú založené na absorpcii negatívnych iónov. Vedecký výskum dokázal, že ak má naše telo nedostatok negatívnych iónov, tak potom nefunguje dobre. Zvyčajne to začína únavou, ospanlivosťou, vyčerpanosťou a apatiou a končí prepuknutím najrôznejších ochorení. Výsledkom toho je aj fakt, že starneme rýchlejším tempom, čo samozrejme nechce nikto.

Zdraviu prospešné účinky záporných iónov

zdroj: Economy Daily News, January 30, 2002

Je všeobecne známe, že konzumácia viac zásaditej potravy, ovocia a zeleniny, pomáha ľudskému zdraviu. Na druhej strane, prekyslenie organizmu robí telo slabším a náchylnejším na rôzne ochorenia. Prekysleniu krvi spôsobenému stratou elektrónov, môžeme zabrániť negatívnymi iónmi, ktoré obsahujú veľké množstvo elektrónov, ktoré zvyšujú imunitu tela a ochranu pred chorobami. Práve kvôli tejto skutočnosti sa vplyv záporných iónov na ľudský organizmus stal predmetom výskumu a trvalého záujmu.

Proces získavania živín z krvi a vylučovanie odpadu z tela, čo nazývame metabolizmom, je extrémne dôležitý pre ľudské bunky. Čím máme viac záporných iónov v krvi, tým je efektívnejší proces bunkového metabolizmu.
Naproti tomu, čím máme v krvi viac kladných iónov, tým je bunkový metabolizmus pomalší a neefektívnejší. To spôsobuje, že ľudské bunky sa stávajú slabšími a naše telo omnoho rýchlejšie podľahne chorobám a starne rýchlejšie.

Dr. Arudoman z Nemecka uskutočnil experiment s iónmi a s priespustnosťou bunkovej membrány. Koža mu poslúžila ako vzor bunkovej membrány. Keď kladné ióny prenikli pod povrch pokožky, tak došlo k stiahnutiu pórov a potných žliaz. Naproti tomu, keď pod povrch pokožky prenikli záporné ióny, póry a potné žľazy sa rozšírili, čo preukázalo dobrý metabolizmus bunkových membrán. Tento lekár tiež uskutočnil výskum zameraný na vplyv iónov na ľudské telo. Sformuloval nasledujúce hypotézy – negatívne nabité ióny sú prospešné pre ľudský organizmus v týchto 4 oblastiach:

  • pomáhajú posilniť funkciu autonómnych nervov
  • posilňujú kolagén  
  • zlepšujú metabolizmus
  • posilňujú imunitný systém ľudského tela

 

Ľudské telo je obklopené iónmi, a preto má pôsobenie elektrónov vo vnútri a mimo bunky významný vplyv na ľudský organizmus. „Dobré“ ióny posilňujú telo. Pokiaľ je vdychovaných od 5 000 do 50 000 záporných iónov na cm3  tak to posilňuje imunitu tela a pokiaľ sa hladina zvýši na 100 000 až 500 000, dochádza k ústupu chorôb. Negatívne nabité záporné ióny sú nevyhnutné k udržiavaniu a zlepšovaniu nášho zdravia.

Technické údaje prístroja

Kód výrobku PWC-570
Názov výrobku THERAPY AIR® iON
Hmotnosť brutto 10,8 kg
Hmotnosť netto 8,8 kg
Rozmery 54,4 x 18,1 x 51 cm
Príkon 47 W
Napätie 220 V-240V – 50HZ/60HZ
Bezpečnostná trieda II
Postup čistenia antistatický filter
antibakteriálny filter
HEPA filter
antialergénny filter
uhlíkový filter
Ochrana istič
Vygenerované záporné ióny 220 000 iónov na cm3
Hlučnosť min 21 db, max 46 db
Maximálna kapacita vyčistenia vzduchu  328 m3 / hod.
Maximálny prietok vzduchu 5,8
Vyrobené Kórea
Výrobca HOME ART & SALES SERVICES AG
SIHLEGGSTRASSE 23
8832 WOLLERAU
Švajčiarsko
Záruka 2 roky, možné predĺžiť

 

OSVEDČENIE / VYHLÁSENIE: Zhoda CE pre elektrické zariadenia. Vyhlásenie o zhode so smernicou 2004/108 / ES o elektromagnetickej kompatibilite. Vyhlásenie o zhode so smernicou 2006/95 / ES o elektrických zariadeniach určených na používanie v určitých medziach napätia. Smernica 2002/95 / ES (RoHS 1) o obmedzení používania určitých nebezpečných látok v elektrických a elektronických zariadeniach.

Video informácie o produkte

 

Ďalšie informácie z rôznych štúdií a výskumov

Vplyvom záporných iónov na ľudské telo sa zaoberalo nespočetné množstvo štúdií. Záporne nabité prostredie stimuluje samoliečiaci mechanizmus ľudského tela v prípade špecifických zdravotných problémov a stresu. Zvýšenie prietoku krvi a následné zvýšenie kapacity transportu kyslíka pomáhajú ľudskému telu k samovyliečeniu.

Záporné ióny eliminujú vplyv znečistenia ovzdušia a majú pozitívny vplyv na zdravie tak, že:

  • stimulujú retikulo –endoteliálny systém , skupinu obranných buniek v tele, ktoré nás chránia pred onemocnením
  • vplývajú na našu kapacitu absorbovať a využiť kyslík. Záporné ióny v krvi akcelerujú dodávku kyslíka do našich buniek a tkanív  
  • urýchľujú oxidáciu seratonínu v krvi. Ten má ďalekosiahle dopady na našu náladu, bolesť a sexuálnu silu.

 

Zdroje:
Negative ions improve asthma and other respiratory conditions
Brought to you by Kroger. Under "Pharmacy and Health: Health Guide, Ionized Air (Negative Ions)
Negative ions Stimulate Mitochondria by Institute of Theoretical and Experimental Biophysics, Russian Academy of Sciences, Pushchino, Moscow Region, Russia.

Negative ions are good for healthy breathing by Monumental Message. Under "Health Tips: Healthy Breathing & Negative Ions" Negative ions have a number of beneficial effects on the respiratory system.
NaturalHealthNotebook.com

Negative ions may decrease the severity of depressive symptoms (including the reverse neurovegetative symptoms of hypersomnia, hyperphagia, and fatigability)  Treatment of seasonal affective disorder with a high-output negative ions" from The Good Drug Guide.
Negative ion regeneration for youthfulness and longevity by John Heinerman, Ph.D


Brazílske nemocnice využívajú ionoterapiu v liečbe respiračných problémov potom, čo bol vykonaný test s 36 deťmi trpiacimi na alergickú astmu. Počas liečby, len jediné z nich malo astmatický záchvat. Neskôr, žiadny astmatický záchvat nebol zaznamenaný u detí, ktoré boli v liečbe terapiou zápornými iónmi (Soyka, 1991).

V roku 1966 v nemocnici v Jeruzaleme bola vykonaná štúdia zahŕňajúca 38 detí vo veku od dvoch do dvanástich mesiacov s približne rovnakými problémami dýchania. Deti boli rozdelené do dvoch skupín po 19. V jednej skupine sa výhradne použila na liečbu len terapia zápornými iónmi, zatiaľ čo druhá skupina detí bola liečená štandardnou liečbou, ktorá zahrňovala liečivá a antibiotiká s vedľajšími účinkami. Deti v skupine s liečbou zápornými iónmi boli vyliečené z astmy a bronchitídy omnoho rýchlejšie než deti v kontrolnej skupine. Deti liečené zápornými iónmi boli menej náchylné k výskytu záchvatov. Vedľajším efektom bolo to, že doktori zistili, že tieto deti neplakali tak často a hlasno. (Fred Soyka, The Ion Effect, 1991).

Na začiatku 60. rokov 20. storočia Dr. Wehner použil generátor záporných iónov v liečbe viac než 1 000 pacientov v USA, ktorí trpeli rôznymi respiračnými ochoreniami ako bronchiálna astma, laryngitída, bronchitída, suchý dráždivý kašeľ, infekcie horných ciest dýchacích a alergie. V správe uviedol, že u 30,3 % prípadov symptóny úplne vymizli, výrazné zlepšenie nastalo u 42,3 % prípadov, čiastočné zlepšenie sa preukázalo v 20 % prípadov a u 7,4 % sa nepreukázalo žiadne zlepšenie.
(Wahner, 1962)

Štúdie Ministerstva poľnohospodárstva USA preukázali, že ionizácia miestností viedla k 52 % zníženiu prašnosti vo vzduchu a 95 % zníženiu baktérií vo vzduchu. V ďalšej štúdii bolo preukázané, že záporné ióny drasticky znížili výskyt salmonely vo vzduchu. „Výsledky indikujú, že záporná ionizácia vzduchu môže mať významný vplyv na transport vzdušných mikróbov v domácom prachu tým, že dochádza k priamemu ničeniu mikroorganizmov“.

Journal of Hygiene uviedol, že ionizácia znížila úroveň baktérií v popáleninách a po plastických transplantáciách cez 96 % po dvoch týždňoch, čo viedlo k omnoho lepšiemu a rýchlejšiemu uzdraveniu pacientov.
Journal of Applied Microbiology uviedol, že vedci používaním záporných iónov znížili výskyt vzdušných vírusov o 40 %. Štúdia uverejnená v roku 1987 uviedla, že negatívne ióny nemajú žiadne vedľajšie účinky.
 
V Toyota Central R & D Labs, Inc. zistili, že záporné ióny zvyšujú pozornosť vodičov.

Negatívne nabité ióny sú účinné v liečbe rakoviny (citované z High-Voltage Treatment published by Youth Publishing)

V roku 1950 Dr. Haskell aplikoval záporne nabité ióny pacientom s vysokým krvným tlakom. Na prekvapenie, záporne nabité ióny mali pozitívny vplyv na zníženie krvného tlaku, zatiaľ čo kladne nabité ióny nemali na zníženie krvného tlaku žiadny vplyv. Záporné ióny sú tiež účinné proti chrípke, astme a zvlášť proti ochoreniam dýchacích orgánov.

Ďalšia štúdia bola uskutočnená Univerzitou vo Frankfurte, aby sa preukázali účinky záporných iónov na rakovinové bunky. Do tela laboratórnych myší sa zaviedli rozličné rakovinové bunky. Aby sa dosiahlo základné porovnávanie, jedna skupina myší bola vystavená prostrediu záporných iónov, zatiaľ čo druhá skupina nie. Výsledkom bolo, že myši vystavené prostrediu záporných iónov žili v priemere 59 dní, zatiaľ čo myši v druhej skupine nežili v priemere dlhšie než 34 dní. Myši z experimentu teda žili dlhšie o 25 dní, niektoré dokonca o 80 dní. Experiment potvrdil účinok záporných iónov pri liečbe rakoviny.

Journal of Hygiene uverejnil, že štúdia v roku 1979 zistila, že záporná ionizácia vzduchu ochránila kurence od vzduchom šírenej infekcie smrteľného Newcastle Disease Virusu.

Astma, alergie a iné respiračné ochorenia

Rokmi bolo vykonaných mnoho vedeckých štúdií (najviac v Európe a Rusku) a preukázali ako výskyt vysokej koncentrácie záporných iónov drasticky znižuje astmatické a alergické prejavy ako aj respiračné choroby. Štúdie tiež preukázali súvislosť medzi ionoterapiou a zlepšením zdravotných problémov.

Migrény

Vdychovanie negatívnych iónov reguluje tvorbu serotonínu v mozgu. Nadmerná tvorba serotonínu v mozgu spôsobuje migrenózne bolesti hlavy.

Depresie

Štúdia na Columbia University naznačila, že ionoterapia je účinnejšou liečbou než antidepresíva Prozac a Zolof a neboli zistené žiadne vedľajšie účinky záporných iónov.

Únava a vyčerpanosť

Nadmerná tvorba serotonínu v mozgu spôsobuje únavu a záporné ióny regulujú tvorbu serotonínu v mozgu.

Spánok

Štúdia vo Francúzsku zistila, že záporné ióny pomáhajú ľuďom spať lepšie tým, že dochádza k reguláciu tvorby serotonínu v mozgu.

Mentálny výkon a koncentrácia

Niekoľko testov preukázalo, že ľudia vystavení pôsobeniu liečby zápornými iónmi mali omnoho lepší výsledok v mentálne orientovaných aktivitách než tí, ktorí pracovali v bežnom prostredí.

Fyzická výkonnosť

Na základe výskumu ruských vedcov, boli generátory záporných iónov umiestnené v uzavretých miestnostiach a oddychových miestach ruských atlétov.

Popáleniny

Štúdie preukázali, že pacienti s popáleninami sa rýchlejšie a úplne zotavili.

Záporné ióny pôsobia proti účinkom fajčenia

Tabakový dym vyvoláva v pohárikovitých bunkách nadprodukciu tvorby hlienu a paralyzuje alebo aj ničí cílie – riasinkovité výbežky buniek. To spôsobuje, že hlien obsahujúci prach a baktérie a cílie, ktoré ho majú posúvať von zlyhávajú. Nadmerné množstvo hlienu so všetkými prímesami sa potom posúva do priedušiek, ktoré sa upchávajú a niekedy sa aj infikujú a zamedzujú prístupu vzduchu do alveol. Celý tento dej spôsobuje typický fajčiarsky kašeľ a v konečnom dôsledku emfyzém pľúc – rozdutie pľúc a znižuje schopnosť tela brániť rakovinotvorným látkam v ich prenikaniu do hĺbky dýchacieho traktu. Testy preukázali, že vysoká koncentrácia záporných iónov vo vzduchu obnovuje činnosť cílií na normálnu úroveň.  


Funkčnosť a špičková technológia predurčuje tento prístroj, aby vám a vašim milovaným priniesol vysokú mentálnu výkonnosť a trvalo vás udržiaval vo výbornej kondícii bez ohľadu na váš vek.

Dva prístroje v jednom

Tento prístroj je nákladovo efektívny. Dostanete tak dva prístroje v jednom:

  • päťstupňový prístroj na čistenie vzduchu
  • Ionizátor vzduchu

zloženie kúry

Certifikáty k produktu

potvrdenie odstraňovania najmenších čiastočiek jemného prachu, baktérií, plesní a vírusov,
vrátane prenášačov tzv. kvapôčkovej infekcie ako SARS-CoV-2, spôsobujúcich COVID-19Strážiť zmenu ceny a dostupnosti

Ak chcete, zadajte e-mail a budeme Vás informovať o cene alebo skladovej dostupnosti tohto tovaru.

Vaša emailová adresa

Upozorni ma keď cena klesne pod

Máte problém? Potrebujete poradiť?

Kontakt - gemmoterapia - choroby a ich liečba * Viete čo vás trápi ale neviete si vybrať produkt, ktorý by bol presne určený na váš problém? Správne zvolená kombinácia vybraných produktov pomôže lepšie vyriešiť váš problém.

* Ak máte ťažkosti ale neviete aký problém presne udať, poskytujeme vám odborné poradenstvo v oblasti gemmoterapie. Pri ktorom prekonzultujeme váš zdravotný stav a zistíme presnú príčinu vášho problému.

  • V našom obchode nájdete množstvo produktov na rôzne problémy alebo choroby. Produkty sa kombinujú rôznymi spôsobmi. Pri každom produkte máte napísané na aký problém produkt môžete použiť. Ak si samozrejme nie ste istí poradíme vám ako na to...
 

Kontaktujte nás na - Gemmoterapia a liečba chorôb

telefonicky +421 918 175 735 alebo mailom na info@evawellness.sk

Poradíme vám ako správne kombinovať tinktúry, používať maste, špeciálne kúry alebo ako vám môžu pomôcť ostatné produkty z našej ponuky. Ako fungujú ZEPTER produkty a ako vám môžu pomôcť pri vašom probléme.