Gemmoterapia arrow ČLÁNKY arrow Hľadala som cestu ako pomáhať ľuďom

Tlačiť E-mail

Hľadala som cestu ako pomáhať ľuďom

Všetko sa to začalo zhruba pred deviatimi. Učiteľka biológie Jarmila Podhorná z Brodku u Konice na Prostějovsku išla do dôchodku. V tom čase prišla o dvoch najbližších ľudí, ktorí zomreli na onkologické choroby, na ktoré bola dovtedajšia medicína krátka.

Celý život sa zaujímala o alternatívnu liečbu a premýšľala o tom, že byliny či výťažky z nich obsahujú rovnako liečivé látky ako väčšina liekov, ktoré majú na rozdiel od nich vedľajšie účinky poškodzujúce pečeň, obličky a ďalšie telesné orgány... Nakoniec sa dostala ku gemmoterapii - medicíne púčikov a stala sa zakladateľkou jej výroby v Čechách.

Rozhovor s Jarmilou Podhornou - zakladateľkou Gemmoterapie v Českej republike

Svet grálu

SG: Kým sa však dostaneme ku gemmoterapii, povedzte, čo vás viedlo k tomu, aby ste sa z učiteľky biológie stali bylinkárkou?

Aby som povedala pravdu, učiteľské povolanie ma nikdy až tak nelákalo, aj keď som to robila rada. Na svoju profesiu som sa dívala z trochu iného hľadiska. Tam, kde mali deti problémy s učením som hľadala príčinu. Napríklad slabších žiakov mali všetci vo zvyku nie povzbudzovať, ale ešte im nadávať a osočovať ich za to. Zistila som, že pokiaľ sa dieťa zle sústredilo, väčšinou malo problémy aj s hornými dýchacími cestami a ďalšie zdravotné problémy. A ja som si hovorila, že to je to prvé, čo je treba vyriešiť, že to súvisí s poruchami učenia. Takže po celý čas učiteľovania som sledovala také veci, ako týmto deťom pomôcť. A keď som potom prišla do dôchodku a zomreli mi dvaja najbližší ľudia na nádorové ochorenia, o ktoré som sa vždy veľmi zaujímala, nastal v mojom živote zlom a začala som hľadať cestu, ako by som mohla pomáhať ľuďom.

SG: Kým ste tú cestu našli, museli ste veľa študovať a hľadať...

Ku gemmoterapii viedla dlhá a ťažká cesta a ja som vedela, že si musím prehĺbiť znalosti o alternatívnej medicíne. Okrem iného som začala študovať Calábkovu univerzitu nového veku v Prahe, bola to pobočka Karlovej univerzity, stretávalo sa nás tam asi 350 ľudí z celej republiky. Z prednášajúcich ma vtedy najviac oslovil Jiří Janča, ktorý povedal, že keby niekto začal vyrábať podľa jeho herbárov tinktúry z bylín, ktoré tu rastú, vyrobil by oveľa lepšie produkty, než sú tie drahé dovozové. Uvedomila som si, že tie rastlinky rastú v rovnakom pásme, ako sme my, majú teda aj rovnaké vibrácie ako naše telo, a aj finančná stránka je dôležitá - nie každý si môže dovoliť prečistiť telo za niekoľko tisíc korún. Po tých jeho slovách som urobila zo svojej pivnice laboratórium a začala som skúšať vyrábať tinktúry z bylín. Nemala som peniaze, zvažovala som, či tam vôbec zaviesť teplú a studenú vodu, musela som premýšľať o každej korune... tie začiatky boli ťažké. Všetko sa začalo ľubovníkom. Homeopaticky som ho spracovala do niekoľkých fľaštičiek, rozdala ich medzi okolitých známych, ktorí mali nejaké zdravotné problémy - gynekologické, so spánkom, nervové a aj jednému človeku, ktorý mal roztrúsenú sklerózu. Asi o dva mesiace začali prichádzať správy - tam to pomohlo na tenisový lakeť, tam na spánok, tam na upokojenie a najväčším prekvapením pre mňa bolo, keď sa zlepšil zdravotný stav človeka, ktorý mal trinásť rokov roztrúsenú sklerózu. Vtedy som si povedala, že ak jedna bylinka dokáže pomôcť pri takom ochorení, tak je to správna cesta a ja sa tou cestou dám.

SG: ...a objavili ste gemmoterapiu...

Ešte nie. Začala som hľadať bylinky v herbári, spracovávať ich. V tom čase som sa stretla s mladým človekom, ktorý mal boreliózu - asi tak v treťom štádiu. Bol trištvrte roka práceneschopný, nemal záujem o prácu, o život, kupovali rôzne drahé prostriedky, chodili na kliniku a nič sa nedialo. Ja som v herbároch brala jednu bylinku za druhou a u topoľa som si všimla, že ak z jeho púčiku homeopaticky spracujeme tinktúru, tak vám určitým spôsobom v tele zlikviduje borélie (baktérie prenášané kliešťami, pozn. red.). Vzala som to doslova, vyrobila tinktúru a o mesiaci ten muž nastúpil do práce. Potom som si uvedomila ešte jednu veľmi dôležitú vec - že chorobu je potrebné aj doliečiť. On síce nastúpil do práce, ale pretrvávala u neho veľká únava, bolesti kĺbov, nervov... Hovorí sa, že pripravenému šťastie žičí. A ja som to veľké šťastie mala, vzala som tie herbáre a v piatom diele som sa dostala ku kapitole o gemmoterapii - medicíne púčikov. Tam bolo napísané, že v púčikoch a zárodočných tkanivách sú látky, ktoré tá rastlina v inom čase nemá. A to sú stopové prvky, minerálne látky, vitamíny, rastlinné hormóny. A keď sú tie pupence a zárodočné časti správne spracované, môžu nám dať tinktúry, ktoré regenerujú ľudský organizmus, stimulujú centrálnu nervovú sústavu, zvyšujú imunitu, omladzujú organizmus atď. A potom ma tam zaujala ešte jedna veta o tom, že sa predpokladá, že budú liečiť aj choroby doposiaľ neliečiteľné. Naraz som u topoľa videla, že to tak je, že som prišla na niečo, čo sa doposiaľ nevedelo. Okrem topoľa, ktorý likviduje borélie, som potom objavila celú kúru na liečbu i doliečenie.

SG: Kúra na liečbu boreliózy vás preslávila aj medzi lekármi - čo možno považovať za veľký úspech...

Asi pol roka potom, čo som začala mať úspechy s kúrou na boreliózu, sa na mňa obrátila lekárka z Prahy a nadšene sa pýtala, čo to vyrábam a že to zaberá viac než antibiotiká. Dnes spolupracujem asi so stovkou lekárov, liečiteľov, neviem už odhadnúť ten počet...
Od nich a pacientov mám spätnú väzbu, že to funguje a to potrebujem k svojej práci... Kúra na boreliózu bola prvá. Odvtedy ich vznikol celý rad - vlastne na každé ochorenie...

SG ...aj na nádorové ochorenie?

Áno. Ale ja som vždy rada, keď môžem ľuďom povedať, že je dôležité dbať na prevenciu, že môžu chorobám predchádzať, alebo ten proces aspoň spomaliť. Tieto prostriedky navyše pomáhajú aj pri chemoterapii, pomáhajú telu, aby to zvládlo pri ožarovaní a doliečovaní. Na bylinách je najcennejšie to, že nemajú vedľajšie účinky.

SG: Myslíte si, že na každú chorobu existuje liek?

Áno. Je potrebné si uvedomiť, že každé ochorenie je súbor niečoho, čo umožnilo, aby tá choroba vznikla. Vezmime si napríklad vredy na žalúdočnej sliznici. Musíte sa zamerať na sliznicu, na žlčník, ktorý je blízko, potom na upokojenie, pretože väčšinou tieto problémy vznikajú narušenou psychikou - je potrebné zamerať celý súbor bylín na určité ochorenie, pretože jedna bylinka je len na jeden problém...

SG: Mnoho ľudí, keď ochorie, sa sťažuje na vedľajšie okolnosti, ktoré to spôsobili. Aj lekári nás v tom vlastne utvrdzujú. Mal by sa zmeniť prístup človeka k vlastnej chorobe?

Na prvom mieste! Vôbec, prístup človeka k životu. Choroba sa spomalí už pri zmene myslenia a keď k tomu upravíme stravu, dodáme určité potravinové doplnky, prečistíme telo a zburcujeme v sebe silu, tak to je to prvé, čo naše telo potrebuje. Vybavuje sa mi úryvok z jednej knihy o tom, že nádorové ochorenie vzniká v tej najväčšej sile, rozpuku človeka, tam, kde nastane akási zmena v myslení, nesprávnym smerom. Myšlienky potom idú tam, kam by nemali, a tým spôsobom aj určitá časť buniek zmení svoju cestu, začnú sa nekontrolovateľne množiť a vzniká nádorové ochorenie. Takže na prvom mieste je zmena myslenia, zmena spôsobu života. V každom stave je možnosť návratu - a keď si to každý uvedomí, tak nie je bezmocný.

SG: Vy sama ste zástancom aj takých liečebných metód ako je liečba hladovkou, pijavicami, urinoterapia a ďalšie, ktorým sa mnohí ľudia smejú, alebo ich považujú za stredoveké. Tvrdíte, že toto všetko raz bude liečba tretieho tisícročia, za ktorú budeme platiť zlatom...

áno. Je potrebné si uvedomiť, že podstatou všetkých týchto metód je vždy prečistenie organizmu. A to platí pri každej chorobe. Keď telo prečistíte, tak ho aj omladíte... To sú prastaré metódy, ktorými ľudia odvrátili stavy chorôb, kde už nebolo pomoci. Zaujalo ma, keď všetci, ktorí hovorili o týchto metódach, odkazovali na knižku Johna Armstronga Živá voda.
Keď som začala trochu zarábať, nechala som ju na vlastné náklady preložiť do češtiny a vydať - chcela som dať nádej ľuďom, ktorí ju stratili. V knižke je opísaný rad prípadov, keď tieto metódy pomohli mnohým nevyliečiteľne chorým ľuďom. Dnešný človek sa toho bojí, ale je to niečo, čo môže uzdravovať. Ja sama som to na sebe vyskúšala niekoľkokrát. Hladovku aj pijavice. Môžem povedať, že sa moje telo zregenerovalo, stabilizovala sa nervová sústava, zbavila som sa okuliarov a prestali mi rásť šedivé vlasy. Všimla si to aj moja kaderníčka. Takže moje telo sa omladilo. Išla by som do toho znovu, ale na to musíte mať absolútnu pohodu a pokoj...

SG: Prečistením organizmu začínate aj na začiatku každej vašej kúry...

Na to najčastejšie používam tinktúru z brezových púčikov, ktorá má všeobecne očistný účinok celého organizmu a stimuluje funkciu pečene a pankreasu. Tým dôjde k odbúraniu a vyplaveniu toxických látok z tela. Nasledujúca liečebná kúra má oveľa väčší účinok, je zameraná podľa druhu choroby, užíva sa po kvapkách 3 až 12 týždňov, podľa závažnosti ochorenia. Gemmoterapia má rad výhod. Môžeme ju aplikovať pri každej chorobe, dokonca i tam, kde sú nejasné príčiny ochorenia. Podávaním tinktúry sú telu navyše dodávané aj potrebné vitamíny, stopové prvky a hormóny.

SG: Vy ste tretí po Francúzsku a švajčiarsku, kto začal gemmoterapeutiká vyrábať a predávať. Tu u vás na Drahanskej vrchovine to pritom vyzerá ako v zabudnutom kúsku sveta...

...A pritom tu máme čisté prostredie, a to je potrebné na zber púčikov, ktoré od ľudí vykupujeme na prípravu tinktúr. Vždy som si hovorila, keď sa odtiaľto začali ľudia sťahovať za prácou, že tu určite bude niečo, čo bolo ľuďom dané na to, aby tu mohli žiť. Aj keď je tu drsné prostredie. Ale je tu krásne, a tak si hovorím, že asi tá príroda bola ľuďom nadelená ako dar, ktorý môžu využívať na svoju prácu.

SG: Dnes už zamestnávate sedemnásť žien, máte nové krásne výrobné haly. Tie začiatky v pivnici ale museli byť veľmi ťažké, boli ste na to vtedy sama...

Prvé výrobky vznikali v pivnici, neskôr som si v miestnom zdravotnom stredisku postupne prenajala päť miestností. Potom som kúpila domček, zrekonštruovala ho, vytvorili sme tam laboratórne priestory, zabezpečili materiálnu časť. Keď niečo vyrobíte, musí to prejsť kontrolami, ústavmi, vybavenie každej tinktúry stojí okolo päť tisíc, ja ich mám dnes okolo stopäťdesiat. .. bolo to namáhavé, navyše som tie výrobky potrebovala nejako dostať medzi ľudí a na reklamu som nemala peniaze. Pomohol mi pri tom práve topoľ- reklamu mi urobili ľudia s boreliózou. Pozvali ma na besedy, prednášky, a tak sa to postupne šírilo po celej krajine... Prvého človeka som zamestnala v roku 2000. Sú to všetko ženy z okolia, ktoré vďaka firme nemusia dochádzať ďaleko za prácou.

SG: Vymýšľate aj ďalšie kúry a tinktúry, alebo už máte dosť produktov a hodláte sa teraz venovať predaju a distribúcii...

Samozrejme, že vymýšľam ďalej. Teraz je napríklad veľa črevných problémov u malých detí. Už máme aj schválený prípravok, v ktorom sú len čierne ríbezle a betaglukán, ktoré majú podobné účinky ako kortikoidy.

SG: Vy máte aj ďalšie plány do budúcnosti - chcete tu vytvoriť kúsok raja na zemi...

Púčiky zatiaľ vykupujeme od ľudí, ktorí nám ich tu v tom krásnom prostredí zbierajú. Ale mám plán osadiť pozemky vedľa novej výrobnej haly stromami a rastlinami, ktoré potrebujeme na výrobu - bola by to taká zásobná záhrada a bola by to krása. Po posledných skúsenostiach s budovaním síce trochu strácam odvahu pre neľahké získavanie dotácií. Potom by som chcela pri ďalšej budove, kde sídlime, vytvoriť záhradu z čínskych bylín - s touto ponukou prišiel profesor Valíček, na ktorého sa s nápadom obrátila čínska veľvyslankyňa Huo Yuzhen.

SG: Názov vašej firmy je Nadeje - už to slovo samo o sebe pôsobí liečivo, určite máte mnoho ohlasov od ľudí, ktorým ste dokázali svojimi produktmi pomôcť. Je to niečo, čo vás podnecuje do ďalšej činnosti?

Namiesto odpovede vyťahuje pani Podhorná zo zásuvky stovky listov a náhodne z nich prečíta slová vďaky. Raz si v tom urobím poriadok, teraz nemám čas. Je to to, čo ma posilňuje a čo mi dodáva energiu - tu človek vidí, že to má zmysel...

Rozhovor viedla Marie šuláková

 
< Predchádzajúca   Ďalšia >


Máte problém? Potrebujete poradiť?

Kontakt - gemmoterapia - choroby a ich liečba

* Viete čo vás trápi ale neviete si vybrať produkt, ktorý by bol presne určený na váš problém? Správne zvolená kombinácia vybraných produktov pomôže lepšie vyriešiť váš problém.

* Ak máte ťažkosti ale neviete aký problém presne udať, poskytujeme vám odborné poradenstvo v oblasti gemmoterapie. Pri ktorom prekonzultujeme váš zdravotný stav a zistíme presnú príčinu vášho problému.

    V našom obchode nájdete množstvo produktov na rôzne problémy alebo choroby. Produkty sa kombinujú rôznymi spôsobmi. Pri každom produkte máte napísané na aký problém produkt môžete použiť. Ak si samozrejme nie ste istí poradíme vám ako na to...

Kontaktujte nás na - Gemmoterapia a liečba chorôb

telefonicky +421 918 175 735 alebo mailom na Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovými robotmi, potrebujete mať zapnutý Javascript aby ste ju mohli vidieť.

Poradíme vám ako správne kombinovať tinktúry, používať maste, špeciálne kúry alebo ako vám môžu pomôcť ostatné produkty z našej ponuky. Ako fungujú ZEPTER produkty a ako vám môžu pomôcť pri vašom probléme.

GEMMOTERAPIA: nové produkty: pre liečbu a prevenciu ochorení
M8 EKZELUP
M8 EKZELUP
SV15 Parazin
SV15 Parazin
SV14 Klidex
SV14 Klidex
SV13 Aluven
SV13 Aluven
SV12 Andrographis Mix
SV12 Andrographis Mix
ZB52 - GemiOptal TOP Q
ZB52 - GemiOptal TOP Q
ZB49 Dihydroquercetin +
ZB49 Dihydroquercetin +
ZB43 Glicin forte
ZB43  Glicin forte

gemmoporadňa Mgr. Jarmily Podhornej
Nákupný Košík
Obsah košíka
Váš košík je prázdny
potrebujete poradi?
Prihlásiť / Odhlásiť

Zabudli ste heslo?
Nemáte účet? Vytvorte si ho!
Hľadať v e-shope

Zaujímavé videá
Ako na boreliózu gemmoterapia a borelióza
Bakteriálne a vírusové infekcie bakteriálne a vírusové infekcie
Ďalšie informácie
Ako nakupovať
Obchodné podmienky
Fotogaléria
Eva Karabinošová
Hľadať na stránke
Kontakty
Naši partneri
Colné oprávnenie
Osvedčenie Gemmoterapia
tovar expedujeme do 3 dní
Najviac sa kupujú
01 T21 Kapucínka väčšia - zápal močových ciest, alergia, akné
02 T52 Respiro - problémy s dýchaním, astma, nachladnutie
03 P30 Kapucínka väčšia - streptokok, infekcia, akné
04 T04 Cesnak medvedí a cesnak kuchynský - plesne, baktérie
05 Olej z grapefruitu O4 - herpes, akné, zápaly, ekzémy
06 Kúra BORELIN
07 T19 Kotvičník zemný - močové kamene, srdce, cievy
08 P02a Breza previsnutá - cukrovka, detoxikácia organizmu
09 T30 Pestrec mariánsky - pečen, žlčník, látková výmena
10 T09 Femina - gynekologické problémy, sterilita, zápal
gemoterapia
ZB01 Befungin - bylinný extrakt
ZB01 Befungin - bylinný extrakt

P28 Lipa malolistá - stres, depresia, nespavosť
P28 Lipa malolistá - stres, depresia, nespavosť

Kúra ASTMATIN
Kúra ASTMATIN

Zasielanie noviniek


fotenie aury
Hľadá sa liečba
diéta, alergia, herpes, bolesti, alergie, krvi, tlak, tehotenstvo, diagnostika, rakovina, zdravie, ekzém, poruchy, zápal, príznaky, liečba, očista tela, lieky, v tehotenstve, obezita, zápal, maternice, antikoncepcia, bolesť, liečba, príznaky ochorenia, srdca, ekzémy, vyšetrenie, syndróm, prevencia, chudnutie, chrbtice, pečene, ochorenie, pohlavne choroby, pľúc, štítnej žľazy, infekčné choroby, detoxikácia organizmu